Pilotní výcvik

Pilotní výcvik a možnost získání pilotního průkazu na letišti Benešov

PILOTNÍ PRŮKAZY A LICENCE, KTERÉ MŮŽETE ZÍSKAT NA LETIŠTI BENEŠOV.

pilotní průkaz ULL letiště Benešov
Pilotní průkaz pro řízení UL letadla na letišti Benešov

Pokud se chcete věnovat létání čistě pro radost, pak je zahájení pilotního výcviku pro ultralehké letadla skvělým začátkem. UL letadlo má nízké náklady a je k přepravě pouze dvou pasažérů (včetně pilota). S UL letadlem máte možnost přistávat na neoficiálních travnatých plochách, což je skvělou výhodou.

Na letišti Benešov si můžete rozšířit svou základní licenci o oprávnění k řízeným letům VFR a licence ULL(a) představuje pevný základ pro vaše budoucí pokročilé úrovně, včetně například postupu na soukromého pilota letadel PLL(a). Tímto způsobem si otevíráte dveře k rozvoji vašich leteckých dovedností.

Zahájit výcvik ULL akcí pilotem na zkoušku
pilotní průkaz ULL letiště Benešov
Požadavky na žáka:

• od 15 let
• osvědčení o zdravotní způsobilosti, které poskytne sportovní lékař
• minimálně 20 hodin praxe (letu)
• 45 hodin teoretické přípravy a online kurz teorie UL
• minimálně omezený průkaz radiotelefonisty
• zkoušky z teorie UL (online přípravné testy UL)

Pilotní průkaz ULL(a) můžete získat od 50 000 Kč do 120 000 Kč.

Toužíte z létání udělat více než jen koníček, pak je pilotní průkaz PPL(a) pro vás správnou volbou.  S touto licencí můžete nastartovat svoji pilotní kariéru jako profesionální pilot dopravních letadel.

S pilotním průkazem PPL(a) získáte oprávnění přepravovat více než dva cestující na letadlech s hmotností přesahující 450 kg. Pokud máte ambice proměnit létání v kariéru, můžete nadále rozvíjet své dovednosti a zkušenosti získáním pokročilých pilotních licencí, jako je CPL(a) (obchodní pilot letounů) nebo ATPL(a) (dopravní pilot).

Letiště Benešov je ideálním místem pro základní výcvik budoucích pilotů a pro získání pilotního průkazu. Má totiž charakter mezinárodního letiště s nonstop provozem.

pilotní průkaz PPL letiště Benešov
Požadavky na žáka:

• minimální věk 17 let
• platný lékařský posudek o zdravotní způsobilosti 2. třídy se vstupní lékařskou
prohlídkou od leteckého lékaře
průkaz radiotelefonisty, který získáte během teoretické přípravy
• 80 hodin teoretické přípravy a online kurz teorie PPL
• zkoušky z teorie PPL na Úřadu pro civilní letectví (online přípravné testy PPL)

Zahájit výcvik PPL akcí pilotem na zkoušku

Kurz zahrnuje 45 hodin teoretické přípravy a 50 hodin letecké přípravy (držitelé pilotního průkazu ULL si může uplatnit 10 % svého náletu na ultralightech, nejvýše však 10 hodin).

Cena pilotního výcviku pro licenci PPL(a) je v rozmezí 100 000 Kč – 300 000 Kč.

qode-eliptic-slider

Soukromý pilot vrtulníků – PPL(h)

Chcete mít možnost přistát přímo před svým domem? S vrtulníkem je to možné, protože disponuje schopností vertikálního přistání a startu a zároveň umožňuje vysokou manévrovatelnost. Díky těmto vlastnostem je vrtulník praktičtější než letadlo. Ovládání vrtulníku je skutečné umění, a pokud jste odhodláni se stát pilotem vrtulníků, pak je licence PPL(h) přesně to, co potřebujete.
Pokud máte v úmyslu létání vrtulníkem využít k finančnímu zisku, budete potřebovat pilotní průkaz CPL(h). Pro získání licence PPL(h) platí téměř stejné podmínky jako pro získání licence pro soukromého pilota letounů.

Cena pilotního průkazu PPL(h) je zhruba od 350 000 Kč do 450 000 Kč.

Zahájit výcvik akcí pilotem vrtulníku na zkoušku

Nastartujte profesní dráhu dopravního pilota! Licence ATPL je nejvyšším stupeň leteckého vzdělání, díky níž můžete začít kariéru dopravního pilota.

Získání licence ATPL vyžaduje absolvování teoretického kurzu v letecké škole, jehož trvání se pohybuje v rozmezí 9 až 12 měsíců. Během tohoto kurzu budete pod vedením profesionálních lektorů z řad dopravních pilotů, řídících leteckého provozu a leteckých meteorologů postupně absolvovat přednášky z 13 různých předmětů, které vás důkladně připraví na vaši budoucí kariéru jako dopravního pilota. Po úspěšném absolvování kurzu následují závěrečné zkoušky na Úřadu pro civilní letectví.

Nejbližší kurz teorie ATPL od letiště Benešov probíhá v letecké škole AeroPrague na letišti Praha Letňany.

Zahájit teorii ATPL
ATPL teorie AeroPrague

Pro mezinárodní lety je nutné, aby pilot disponoval obecným průkazem radiotelefonisty VFL od Českého telekomunikačního úřadu (online přípravný kurz včetně přípravy na ústní zkoušku) a úspěšně složil zkoušku z ICAO angličtiny v autorizované letecké škole. Minimální požadovaná úroveň je stanovena na ICAO úroveň 4.

Nově máte možnost absolvovat zkoušku ICAO angličtiny online, z pohodlí svého domova. V případě potřeby je také k dispozici přípravný kurz letecké angličtiny, který vás náležitě připraví na tuto zkoušku.

Přihlásit na zkoušku ICAO
ICAO zkoušky

Nedílnou součástí pilotního výcviku, ať už směřujete k získání pilotního průkazu na ultralehká letadla ULL nebo soukromého pilota PPL, je absolvování teoretického kurzu.

Výcvik pilota můžete začít ještě dnes. Nyní máte možnost studovat online formou e-learningu. Odborníci z týmu Aeroweb.cz vám přináší kvalitně zpracované interaktivní materiály, videa, zvukové nahrávky a příklady radiokomunikace.

Nezapomeňte, že kvalitní teorie má významný vliv na váš úspěch. Díky modernímu přístupu ke studiu teorie pilota už nemusí být studium nudné, a můžete se věnovat učení v čase, který vám nejlépe vyhovuje.

Zahájit teorii PPL/ULL
online kurz PPL

Proč získat pilotní průkaz právě v Benešově?

Vnitrostátní letiště s denním i nočním provozem

Skvělá dostupnost letiště. Z Prahy jste na letišti Benešov do hodiny!

Letiště Benešov je svou polohou skvělý výchozí bod pro vaše létání po ČR a celé Evropě

720 m dlouhá a 18–40 m široká travnatá přistávací a vzletová dráha